IMIENINY: Aliny Benona
sobota, 15. 06. 2019
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Morsy ostatnia  kapiel zimowa 2018 05W niedzielę na stawie u Krysi pod Henrykowem  Orneckie Morsy zażywały ostatniej zimowej kąpieli. Atmosfera na stawie  w lesie była jak zwykle wspaniała. Po kąpieli ognisko, gorące napoje, muzyka i palce lizać gołąbki przygotowane przez Krysię. Zdradzamy recepturę 0.5 kg ryżu na 4 kg mięsa najlepiej kilka gatunków mięsa. Polecamy !!! na święta jak znalazł :)

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Kaziuki wspomnienie 2018 044 marca  na Wileńszczyźnie odbywa się święto Kaziukowe mające wielowiekowe tradycje. W Ornecie o tej porze przez blisko dwadzieścia lat przeżywaliśmy "Kaziuki-Wilniuki"- najstarszy festiwal kultury, tradycji, zwyczajów, obrzędów i gwary wileńskiej na ziemiach polskich.  Podczas Kaziuków mogliśmy podziwiać występy artystów Polonii Wileńskiej nabywać pamiątki, literaturę, rękodzieła, palmy wileńskie, serca kaziukowe i tradycyjne produkty żywnościowe z Wileńszczyzny jak obwarzanki smorgońskie czy kindziuki. Dla wielu ornecian mających swoje korzenie na ziemi wileńskiej było to wyjątkowe wydarzenie przywołujące wspomnienia. Wydawało się, że ta szczególna impreza na stałe zagościła w  kalendarzu imprez gminy Orneta. Niestety mimo zachwytów i zapewnień władz od czterech lat  "Kaziuków - Wilniuków" w Ornecie już nie ma. Pozostały nam tylko wspomnienia tej wspaniałej imprezy kulturalnej.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Konferencja Mirpol 2018W lutym firma Mirpol z Ornety wraz z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, zorganizowała jubileuszową X konferencję
 -"Innowacje w produkcji owoców". Prelegentami seminarium byli między innymi wykładowcy ośrodków naukowych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz
Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina. W konferencji uczestniczyli producenci owoców miękkich z Warmii, Mazur i Powiśla. 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wystawa Wisniewski 2018 01Rodzinnym miastem Michała Wiśniewskiego jest Lidzbark Warmiński, jednak już od ponad 20 lat związany jest z Ornetą, gdzie obecnie mieszka, pracuje i od czterech lat tworzy. Cykl pn. „Warmińskie sceny” został zainspirowany zmianami wypełniającymi treść naszego życia, zmianami jakie na co dzień zachodzą wokół nas. Prezentowane prace to refleksja nad teraźniejszością, nad przeobrażeniami. Wszystkie obrazy oddają tło kulturowe obecnego społeczeństwa. Przedstawiają miejsca i czas obecny, prawdziwych ludzi, ich ubiory, autentyczne czynności.   

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Komisja wspolna 02.2018 01Siedem lat temu z inicjatywy TV Orneta rozpoczeliśmy filmowanie i upublicznianie na stronie www.tvorneta.pl sesji Rady Miejskiej w Ornecie. Było to wówczas wydarzenie, gdyż nie wszędzie takie relacje z sesji były prowadzone. Mieszkańcy gminy Orneta mieli możliwość przyjrzeć się bliżej pracy  naszego samorządu lokalnego. W tym roku rząd ustawą zobowiązał samorządy lokalne do rejestrowania sesji, dzięki temu w wielu miejscowościach, gdzie do tej pory było to niemożliwe, mieszkańcy będą również mieli możliwośc obserwowania działań własnego samorządu.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Dzien Seniora Henrykowo 2018W dowód szacunku dla osób starszych co roku w Henrykowie organizowany jest Dzień Seniora.
W kościele parafialnym odbywa się msza święta w intencji ludzi starszych a w świetlicy wiejskiej biesiada z
programem artystycznym i zabawą dla seniorów.

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 10 z 104

10

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2