wtorek, 16 lipca, 2024
Ostatnie wpisy:
AktualnościSamorząd

𝐀𝐩𝐞𝐥 𝐝𝐨 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚ń𝐜ó𝐰 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐎𝐫𝐧𝐞𝐭𝐚 !

W niedzielę 7 kwietnia 2024 roku władza będzie w naszych rękach. Będziemy decydować o przyszłości naszej gminy na najbliższe pięć lat. Podjęcie właściwych decyzji powinno być oparte na posiadanej wiedzy i obiektywnej ocenie. Przez dłuższy czas na stronie TV Orneta prezentowane były informacje, aby podejmowane przez Państwa decyzje podczas wyborów były trafne oparte na faktach a nie propagandzie i fałszywych hasłach wyborczych. W obecnych czasach nowoczesnym nośnikiem informacji są media społecznościowe. Niestety, nie każdy ma do nich dostęp, przez co nie posiada dostatecznej wiedzy na temat tego co dzieje się w naszej gminie. Zwracamy się z prośbą o przekazanie publikowanych wiadomości swoim bliskim: dziadkom, rodzicom, sąsiadom i znajomym aby mogli świadomie zagłosować w nadchodzących wyborach.
Długoletnie autokratyczne rządy obecnego burmistrza nie przyczyniły się do oczekiwanego rozwoju naszej gminy o czym świadczą różne wiarygodne statystyki i rankingi. Wybór na czwartą ostatnią kadencję burmistrza też nie wróży nic dobrego. Obecnemu burmistrzowi zależy tylko na utrzymaniu władzy i wysokiej pensji. Popełnił katastrofalny błąd polityczny, który rzutuje na rozwój naszej gminy. W czasach rządów PiS burmistrz należał do Platformy Obywatelskiej niejednokrotnie publicznie wypowiadał się negatywnie o rządzących co nie służyło przyznawaniu dotacji wspierających gminę. Wypisując się z PO i popadając w konflikt z prominentami tej partii w momencie kiedy władzę objęła Koalicja Obywatelska, która obecnie przydziela fundusze rządowe i europejskie ponownie może czekać nas ten sam scenariusz czyli stagnacja. Nieważne są teraz nasze poglądy polityczne w tym momencie liczy się tylko gmina Orneta. Wybór Katarzyny Lasockiej bezpartyjnej i ponad podziałami kandydatki na burmistrza Ornety z poparciem rządzących daje gwarancje na pozyskanie większych środków finansowych z zewnątrz, które wpłyną korzystnie na rozwój Gminy Orneta.
Nadszedł czas na prawdziwą zmianę!.
Usunięcia aroganckiej władzy, niemych „zawodowych” radnych, rozbicia wieloletnich układów.
Wybierzcie też prawdziwie niezależnych radnych kreujących lokalną politykę. Nie przegapcie tego ważnego momentu.
Idźcie na wybory samorządowe, które są istotnym elementem funkcjonowania społeczeństwa demokratycznego i mają bezpośredni wpływ na jakość życia w naszej gminie oraz rozwój lokalnej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!