IMIENINY: Irmy Jozefa
sobota, 18. 09. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Wigilia Henrykowo 2019Podczas tegorocznej Wigilii w Henrykowie wspaniałą atmosferę stworzyła Kapela Jakubowa z Olsztyna śpiewająca najpiękniejsze kolędy polskie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wola Lipecka konfliktSołtys i Rada Sołecka Woli Lipeckiej zdegustowana narastającym konfliktem, matactwem wokół sprawy i ingerencją orneckiej władzy w wolę mieszkańców postanowiła szczegółowo przedstawić problem, który przerodził się w konflikt mieszkańców w sprawie planowanej lokalizacji terenu sportowo-rekreacyjnego w Woli Lipeckiej.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Sesja Konflikt Wola Lipecka 03Ciąg dalszy dyskusji w sprawie konfliktu w Woli Lipeckiej podczas sesji Rady Miejskiej w Ornecie dn. 27.11.2019 r.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Konflikt Wola LipeckaW Woli Lipeckiej, popegeerowskiej wsi położonej w gminie Orneta trwa konflikt mieszkańców w sprawie ustalenia miejsca pod teren sportowo-rekreacyjny. Sołtys i Rada Sołecka oraz część mieszkańców jako najlepsze miejsce wskazuje działkę nr 9/16 na początku wsi po lewej stronie szosy.Jest to największy teren idealnie nadający się do pełnienia funkcji rekreacyjno-sportowych mówią zwolennicy tego miejsca.. Działka ta jest wlasnością Krajowego Óśrodka Wspierania Rolnictwa (KOWR) i gmina Orneta musi wystąpić o przekazanie bezpłatne tej działki do KOWR-u, który deklaruje wydanie pozytywnej decyzji. Problem jednak tkwi w tym, że na części tej działki około dziesięciu rodzin od wielu lat użytkuje ogródki z altankami bez tytułu prawnego. Burmistrz Ornety nie chcąc działać na niekorzyść działkowiczów nie chce wskazać dla KOWR przejęcia przez gminę Orneta proponowanej działki przez Radę Sołecką proponuje inne mniejsze działki będące własnością gminy do wykorzystania na wspomniane cele np.działkę nr 457 na obrzeżach wsi  na dzień dzisiejszy zarośniętą i lekko bagnistą na co część mieszkańców wsi na czele z Radą Sołecką absolutnie nie chce się zgodzić.
Jest to idealny przykład jak zaniedbadnia urzędników czy to KOWR, gminy Orneta czy nadzoru budowlanego w egzekwowaniu prawa prowadzą do konfliktu i
skłócenia mieszkańców a winni za doprowadzenie do nieprawidłowości nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Plakat praca

Urząd Miejski w Ornecie – największy pracodawca w naszym miasteczku ogłasza nabór na trzy wolne stanowiska pracy w Urzędzie Miejskim.

- Nabór na stanowisko pracy w Urzędzie Miejskim w Ornecie Młodszy Referent ds. ewidencji i kontroli dochodów budżetowych w Referacie Finansowym

- Nabór na stanowisko pracy w Urzędzie Miejskim w Ornecie Młodszy Referent ds. promocji, turystyki i sportu

- Nabór na stanowisko pracy w Urzędzie Miejskim w Ornecie Młodszy Referent ds. księgowości w Referacie Finansowym

Zainteresowanych zapraszamy poniżej do zapoznania się ze szczegółami naboru. Trzeba się spieszyć, gdyż aplikacje na wszystkie oferty należy składać do 25.11.2019 do godziny 12.00 w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Ornecie.

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Plakat Protest2Publikujemy postanowienie i uzasadnienie Sądu Okręgowego w Olsztynie – I Wydział Cywilny w sprawie protestu wyborczego Dariusza Butkiewicza przeciwko ważności wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Ornecie ( w okręgu nr 1) przeprowadzonych w dniu 22 września 2019 r.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 6 z 112

6

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2