IMIENINY: Ireny Jana
wtorek, 20. 10. 2020
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy


Warminska Motomajowka Krosno 12 05 2019Po raz jedenasty tradycyjnie w drugą niedzielę maja, fani jednośladów z Warmii, Mazur i Powiśla udali się licznie do Sanktuarium NMP w Krośnie k. Ornety na Warmińską Motomajówkę organizowaną przez Klub Motocyklowy Drager z Ornety. Podczas pielgrzymki proboszcz parafii w krośnie ks. Michał Rosengart odprawił mszę św. w intencji motocyklistów oraz poświęcił pojazdy na szczęśliwy przebieg nowego sezonu motocyklowego. Atrakcją dla widzów była jak zwykle parada motocykli na trasie Orneta-Lubomino-Orneta. Inicjatorem Motomajówek w krośnie jest Śp. ks. Andrzej Krużycki, także motocyklista, były proboszcz i kustosz Sanktuarium NMP w Krośnie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Przeslanie Wielkanocna 2019 01W Święto Zmartwychwstania Pańskiego Proboszcz Parafii Św.Jana Chrzciciela w Ornecie Ks. Krzysztof Józefczyk złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim mieszkańcom Ornety przebywającym w kraju i za granicą.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Warsztaty Wielkanocne Henrykowo 01W świetlicy wiejskiej Henrykowie odbyły się rodzinne warsztaty pisanek, kraszanek, wycinanek, palm wielkanocnych i ozdób świątecznych prowadzone pod okiem animatorek Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Misterium Meki Panskej 2019 01Wielki Tydzień – w chrześcijaństwie uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do obejrzenia inscenizacji Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez młodzież ornecką pod opieką ks.Dawida Szczepkowskiego. Organizatorem spektaklu wystawionego w domu kultury była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela wraz  z  Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

PLAKAT WARMIA SZKOŁA LIDEROW 02Zgłoś się do Warmińskiej Szkoły Liderów Miast !!!

Ruszyła rekrutacja do czwartej edycji pionierskiego programu Szkoła Liderów Miast, który realizowany będzie w czterech warmińskich miastach (Ornecie, Lidzbarku Warmińskim, Braniewie, Dobrym Mieście). Do programu zakwalifikowanych będzie 30-40 osób, które aktywnie włączają się w życie miast i są przedstawicielami samorządu, organizacji społecznych i biznesu. Rekrutacja potrwa do 23 kwietnia włącznie. 

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Sesja Nadzwyczajana 18 marzec 201918 marca podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Ornecie radni z opcji burmistrza większością głosów przegłosowali wygaśnięcie mandatu radnego opozycji Pana Bogdana Kowieszko. Uzasadnieniem tej decyzji było prowadzenie działałności gospodarczej przez radnego z wykorzystaniem mienia komunalnego. W tym przypadku chodziło o dzierżawiony od 16 lat przez radnego garaż na samochody. Bogdan Kowieszko zapowiedział odwołanie się od decyzji rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.  

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 7 z 110

7

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2