IMIENINY: Irmy Jozefa
sobota, 18. 09. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Morsy 11 2019 0010 listopada na jeziorze Mieczowym, Orneckie Morsy wspólną kąpielą i ogniskiem rozpoczęły nowy sezon 2019/20 zimowych kąpieli. Wszystkich chętnych do zażywania zdrowotnych kąpieli Orneckie Morsy zapraszają w niedzielę o godz 15.00 na jezioro Mieczowe w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

AAAA1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy odeszli do wieczności. W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicze. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej i przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Wspomnienie Zmarłych obchodzimy 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Protest Wyborczy decyzja 01Sąd Okręgowy w Olsztynie na rozprawie dn. 28.10.2019 r. przychylił się do wniosku zawartego w proteście wyborczym Dariusza Butkiewicza dokonując oględzin dwóch kart z głosami nieważnym. Po obejrzeniu kart do głosowania Sąd jednomyślnie uznał, że  na jednej z kart do głosowania co najmniej dwie linie przecinają się w obrębie kratki wystarczająco widocznie aby stwierdzić, że jest  to znak znak X i można ten głos zakwalifikować jako głos ważny. Tym samym Sąd uwzględnił protest wyborczy z powodu o naruszenie przepisów dotyczących ustalania wyników głosowania przez Obwodową Komisję Wyborczą Nr.1 w Ornecie i stwierdził nieważność wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej  w okręgu wyborczym Nr.1 w Ornecie przeprowadzonych w dniu 22.09 2019.
Stwierdził wygaśnięcie mandatu Stanisława Taraszkiewicza do Rady Miejskiej w Ornecie i zdecydował przeprowadzenie ponownych wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Ornecie w okręgu wyborczym Nr 1  poczynając od czynności ustalenia liczby  głosów ważnych i nieważnych oddanych w głosowaniu w dniu 22.09.2019. Wyrok jest nieprawomocny i przysługuje od niego odwołanie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

XI Nikiforiada 201917 października już po raz jedenasty w Ornecie odbyła się Nikiforiada organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy - „Sielanka” w Henrykowie oraz Caritas Archidiecezji Przemysko – Warszawskiej. W tym roku prezentacje twórczości osób niepełnosprawnych z 14 Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa Warmińsko – Mazurskiego odbywały się pod hasłem „Magiczna moc przyjaźni”.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

SP4W Ornecie podczas XI Nikiforiady- twórczości własnej osób niepełnosprawnych Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa Warmińsko – Mazurskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr.4 dla uczestników spotkania wystąpili w programie artystycznym.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Jesienne przedstawienieGrupa pięciolatków -"Pszczółki" z Przedszkola Nr.1 w Ornecie uczciła piękną tegoroczną jesień przedstawieniem dla rodziców.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 7 z 112

7

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2