IMIENINY: Katarzyny Boguslawa
środa, 22. 03. 2023
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Morsy Orneta Boze Narodzenie 2019Orneckie Morsy uczciły nadchodzące święta specjalną kąpielą w świątecznym nastroju.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Przedszkole Nr1 Jaselka 2019 01Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  grupa pięciolatków pod opieką wychowawczyni Agnieszki Lejkowskiej z Przedszkola Nr 1 w Ornecie zaprezentowała w Ratuszu Miejskim Przedstawienie Jasełkowe .

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wigilia Henrykowo 2019Podczas tegorocznej Wigilii w Henrykowie wspaniałą atmosferę stworzyła Kapela Jakubowa z Olsztyna śpiewająca najpiękniejsze kolędy polskie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wola Lipecka konfliktSołtys i Rada Sołecka Woli Lipeckiej zdegustowana narastającym konfliktem, matactwem wokół sprawy i ingerencją orneckiej władzy w wolę mieszkańców postanowiła szczegółowo przedstawić problem, który przerodził się w konflikt mieszkańców w sprawie planowanej lokalizacji terenu sportowo-rekreacyjnego w Woli Lipeckiej.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Sesja Konflikt Wola Lipecka 03Ciąg dalszy dyskusji w sprawie konfliktu w Woli Lipeckiej podczas sesji Rady Miejskiej w Ornecie dn. 27.11.2019 r.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Konflikt Wola LipeckaW Woli Lipeckiej, popegeerowskiej wsi położonej w gminie Orneta trwa konflikt mieszkańców w sprawie ustalenia miejsca pod teren sportowo-rekreacyjny. Sołtys i Rada Sołecka oraz część mieszkańców jako najlepsze miejsce wskazuje działkę nr 9/16 na początku wsi po lewej stronie szosy.Jest to największy teren idealnie nadający się do pełnienia funkcji rekreacyjno-sportowych mówią zwolennicy tego miejsca.. Działka ta jest wlasnością Krajowego Óśrodka Wspierania Rolnictwa (KOWR) i gmina Orneta musi wystąpić o przekazanie bezpłatne tej działki do KOWR-u, który deklaruje wydanie pozytywnej decyzji. Problem jednak tkwi w tym, że na części tej działki około dziesięciu rodzin od wielu lat użytkuje ogródki z altankami bez tytułu prawnego. Burmistrz Ornety nie chcąc działać na niekorzyść działkowiczów nie chce wskazać dla KOWR przejęcia przez gminę Orneta proponowanej działki przez Radę Sołecką proponuje inne mniejsze działki będące własnością gminy do wykorzystania na wspomniane cele np.działkę nr 457 na obrzeżach wsi  na dzień dzisiejszy zarośniętą i lekko bagnistą na co część mieszkańców wsi na czele z Radą Sołecką absolutnie nie chce się zgodzić.
Jest to idealny przykład jak zaniedbadnia urzędników czy to KOWR, gminy Orneta czy nadzoru budowlanego w egzekwowaniu prawa prowadzą do konfliktu i
skłócenia mieszkańców a winni za doprowadzenie do nieprawidłowości nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 7 z 114

7

Serwis_ogumienia_nowy