IMIENINY: Wandy Zenona
środa, 23. 06. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy


Wypadek Wola Lipecka 2019 0113 maja około godz. 22.00 na drodze przed miejscowością Wola Lipecka w gminie Orneta doszło do tragicznego wypadku. Samochód VW Passat w którym podróżowało dwóch osiemnastolatków z pobliskiej miejscowości  z dużą siłą w uderzyło  w przydrożne drzewo. Na miejsce zdarzenia przybyło pięć zastępów Straży Pożarnej. Jeden z Lidzbarka Warmińskiego, dwa z Ornety oraz po jednym z Pieniężna i Mingajn. Po skomplikowanym wydobyciu poszkodowanych z auta okazało się, że pasażer pojazdu nie żyje a kierowca zajduje się ciężkim stanie i natychmiast został odwieziony do szpitala w Olsztynie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA


Warminska Motomajowka Krosno 12 05 2019Po raz jedenasty tradycyjnie w drugą niedzielę maja, fani jednośladów z Warmii, Mazur i Powiśla udali się licznie do Sanktuarium NMP w Krośnie k. Ornety na Warmińską Motomajówkę organizowaną przez Klub Motocyklowy Drager z Ornety. Podczas pielgrzymki proboszcz parafii w krośnie ks. Michał Rosengart odprawił mszę św. w intencji motocyklistów oraz poświęcił pojazdy na szczęśliwy przebieg nowego sezonu motocyklowego. Atrakcją dla widzów była jak zwykle parada motocykli na trasie Orneta-Lubomino-Orneta. Inicjatorem Motomajówek w krośnie jest Śp. ks. Andrzej Krużycki, także motocyklista, były proboszcz i kustosz Sanktuarium NMP w Krośnie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Przeslanie Wielkanocna 2019 01W Święto Zmartwychwstania Pańskiego Proboszcz Parafii Św.Jana Chrzciciela w Ornecie Ks. Krzysztof Józefczyk złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim mieszkańcom Ornety przebywającym w kraju i za granicą.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Warsztaty Wielkanocne Henrykowo 01W świetlicy wiejskiej Henrykowie odbyły się rodzinne warsztaty pisanek, kraszanek, wycinanek, palm wielkanocnych i ozdób świątecznych prowadzone pod okiem animatorek Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Misterium Meki Panskej 2019 01Wielki Tydzień – w chrześcijaństwie uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do obejrzenia inscenizacji Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez młodzież ornecką pod opieką ks.Dawida Szczepkowskiego. Organizatorem spektaklu wystawionego w domu kultury była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela wraz  z  Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

PLAKAT WARMIA SZKOŁA LIDEROW 02Zgłoś się do Warmińskiej Szkoły Liderów Miast !!!

Ruszyła rekrutacja do czwartej edycji pionierskiego programu Szkoła Liderów Miast, który realizowany będzie w czterech warmińskich miastach (Ornecie, Lidzbarku Warmińskim, Braniewie, Dobrym Mieście). Do programu zakwalifikowanych będzie 30-40 osób, które aktywnie włączają się w życie miast i są przedstawicielami samorządu, organizacji społecznych i biznesu. Rekrutacja potrwa do 23 kwietnia włącznie. 

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 9 z 112

9

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2