IMIENINY: Katarzyny Boguslawa
środa, 22. 03. 2023
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Bitwa 018 czerwca w Lidzbarku Warmińskim odbyła się XIII Rekonstrukcja Bitwy pod Heilsbergiem z udziałem piechoty, arterii i kawalerii. Jest to największa  napoleońska rekonstrukcja historyczna w Polsce. W widowisku wzięło udział blisko 300-stu rekonstruktorów z Polski, Rosji, Litwy, Łotwy i Czech.Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Piknik Rodzinny w Przedszkolu Nr1Tradycyjnie w czerwcu na placu zabaw w Przedszkolu Nr.1 w Ornecie, dzieci wraz z rodzicami wspólnie biesiadują i bawią się podczas organizowanego Pikniku Rodzinnego.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Komunia 2019

Maj to miesiąc matur i Pierwszych Komunii Świętych. W tym roku w Ornecie do przyjęcia Pierszej Komunii Świętej przystąpiło wyjątkowo mało 28 dzieci, ze względu na niż demograficzny. Dzieci do uroczystej chwili przygotowali ks. Maciej Burdyński i katechetka Janina Krzyżanowska. Uroczystą mszę świętą przyjęcia przez dzieci Pierwszej Komunii Świętej w 19 maja w Parafii Św.Jana Chrzciciela w Ornecie celebrował proboszcz ks. Krzysztof Józefczyk. Dwa dni później 21 maja w tej samej parafii do Bierzmowania przystąpiło 136-ciu ośmioklasistów i gimnazjalistów.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wypadek Henrykowo 18 05 201918 maja w Henrykowie około południa na drodze wojewódzkiej nr. 507, przy wjeździe od strony Pieniężna samochód osobowy Renault Clio z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez Policję, jednostkę OSP Henrykowo oraz dwie jednostki OSP z Ornety.  Poszkodowane w wypadku dwie kobiety zostały odwiezione na obserwację do szpitala.

Share

VIDEO - WYDARZENIA


Wypadek Wola Lipecka 2019 0113 maja około godz. 22.00 na drodze przed miejscowością Wola Lipecka w gminie Orneta doszło do tragicznego wypadku. Samochód VW Passat w którym podróżowało dwóch osiemnastolatków z pobliskiej miejscowości  z dużą siłą w uderzyło  w przydrożne drzewo. Na miejsce zdarzenia przybyło pięć zastępów Straży Pożarnej. Jeden z Lidzbarka Warmińskiego, dwa z Ornety oraz po jednym z Pieniężna i Mingajn. Po skomplikowanym wydobyciu poszkodowanych z auta okazało się, że pasażer pojazdu nie żyje a kierowca zajduje się ciężkim stanie i natychmiast został odwieziony do szpitala w Olsztynie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA


Warminska Motomajowka Krosno 12 05 2019Po raz jedenasty tradycyjnie w drugą niedzielę maja, fani jednośladów z Warmii, Mazur i Powiśla udali się licznie do Sanktuarium NMP w Krośnie k. Ornety na Warmińską Motomajówkę organizowaną przez Klub Motocyklowy Drager z Ornety. Podczas pielgrzymki proboszcz parafii w krośnie ks. Michał Rosengart odprawił mszę św. w intencji motocyklistów oraz poświęcił pojazdy na szczęśliwy przebieg nowego sezonu motocyklowego. Atrakcją dla widzów była jak zwykle parada motocykli na trasie Orneta-Lubomino-Orneta. Inicjatorem Motomajówek w krośnie jest Śp. ks. Andrzej Krużycki, także motocyklista, były proboszcz i kustosz Sanktuarium NMP w Krośnie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 10 z 114

10

Serwis_ogumienia_nowy