IMIENINY: Ireny Jana
wtorek, 20. 10. 2020
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Nikiforiada 2018Ponad 200 uczestników z 17 Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa warmińsko – mazurskiego pod koniec października w Ornecie świętowało X Jubileuszowe Spotkanie NIKIFORIADA w tym roku odbywające się pod hasłem „Wspomnień czar …”. Organizatorem tej wspanialej imprezy od samego początku jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie oraz Caritas Archidiecezji Przemysko – Warszawskiej.

 

 

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Swieto Niepodleglosci Przedszkole Nr 1 2018Dzieci z Przedszkola Nr. 1 w Ornecie, również włączyły się w obchody 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, prezentując 9 listopada w sali Ratusza Miejskiego w Ornecie specjalnie przygotowany na tą okazję montaż słowno-muzyczny.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Koncert Concordia Orneta 20188 listopada w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Ornecie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, przy licznie zebranej widowni odbył się koncert patriotyczno - rozrywkowy w wykonaniu chóru CONCORDIA z Dobrego Miasta. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnoksztalcące w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Morsy Orneta Nowy Sezon 2018 19W sobotę 3 listopada Orneckie Morsy rozpoczęły nowy sezon chłodnych kąpieli. Wszystkich zainteresowanych i chętnych do wspólnej kąpieli morsy zapraszają w soboty o godz 15.00 na jezioro Mieczowe w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Zaduszki 2018Nigdy nie powinniśmy zapominać o zmarłych, jednak listopad to miesiąc szczególnej zadumy nad życiem, jego przemijaniem, nieuniknioną śmiercią. W tym miesiącu otaczamy szczególna pamięcią i modlitwą naszych najbliższych zmarłych, nawiedzając ich groby wracamy często pamięcią do historii ich życia, a jednoczenie sami uświadamiamy sobie jak wielkim darem jest to życie i jakże wielka jest nasza odpowiedzialność za właściwe jego przeżycie. Nabożeństwo z modlitwą za zmarłych odbyło się w niedzielę 4 listopada o godz.20.00 na starym cmentarzu w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wszystkich Swietych 2018W dniu Wszystkich Świętych udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicze. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej i przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Wspomnienie Zmarłych obchodzimy 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 10 z 110

10

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2