IMIENINY: Miroslawa Aleksandra
piątek, 26. 02. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Nikiforiada_Orneta_2012
Już po raz czwarty w Ornecie odbyła się  Nikiforiada, jest to  cykliczny Przegląd Twórczości Własnej Osób Niepełnosprawnych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W tym roku przegląd odbył się w domu kultury pod hasłem -,,Człowiek odkrywa siebie gdy zmierzy się z przeszkodami”.W spotkaniu wzięło udział 16 placówek Środowiskowych Domów Samopomocy z Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Jury konkursowe oceniało uczestników w dwóch kategoriach "Teatr roztańczony" i oraz "Kolaż". Celem „Nikiforiady” jest rozwój kulturalny osób niepełnosprawnych, pokazanie umiejętności, wrażliwości i twórczości podopiecznych ze Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa warmińsko-mazurskiego, oraz ukazanie siły tkwiącej w słabości, pokazanie społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne również potrafią tworzyć, są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mogą uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Od pierwszego przeglądu organizatorem spotkań jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie przy współpracy z Caritas Archidiecezji Przemysko – Warszawskiej. Podczas imprezy wystąpili uczniowie SP-4 w Ornecie oraz 

zespół The Ukrainian Folk.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Share

Komentarze  

 
#1 Marcelina 2012-10-30 10:19
Nie mogłam być osobiście na Nikiforiadzie.
Obejrzałam w internecie,jest em pełna uznania dla organizatorów .Podziwiam osoby biorące udział w tych pokazach.
Cieszę się że w naszym mieście odbywają się takie imprezy.
Cytować
 

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - KULTURA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2