IMIENINY: Irmy Jozefa
sobota, 18. 09. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
XXVIII_sesja_Rady_Miejskiej

30 stycznia  odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w
Ornecie w trakcie której na uwagę mieszkańców
zasługuje dyskusja na temat podwyżek cen wody
ciepłej i zimnej na terenie administrowanym przez
gminę Orneta oraz SM  "Drwęca" w Ornecie.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Wybrany temat z sesji:
Dyskusja w sprawie podwyżek cen wody w Ornecie.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Share

Komentarze  

 
#38 Katarzyna 2013-02-26 03:01
Widocznie mają coś do ukrycia :sad:
Cytować
 
 
#37 Ornecianin 2013-02-25 22:02
Widać wyraźnie, że komuś?, można oczywiście się domyślać, przeszkadza cała ta dyskusja na temat cen dostawy energii cieplnej a propozycja spotkania nie jest oczywiście "na rękę" !!!. Kto widzi w tym coś złego, że my odbiorcy chcemy mieć jasność i przejrzystość tego za co płacimy ?.
Cytować
 
 
#36 Reni 2013-02-25 21:05
Do pana piszącego komentarz nr.35 . Urząd Regulacji Energetyki nie opracowuje , ani nie ustala cen , lecz wydaje decyzję zatwierdzającą taryfę , lub nie . Natomiast wszystkie wyliczenia co do zmian cen ciepła opracowuje Przedsiębiorstw o Dalkia , która składa wierzytelne dokumenty zgodnie z zasadami określonymi w art.45. ustawy (prawo energetyczne), na podstawie których może być zmieniona taryfa dla ciepła.
Cytować
 
 
#35 prawie Dalkia 2013-02-25 19:44
Ale Ornecianin SIĘ WYCHYLIŁ. Co ma Burmistrz do niezależnej firmy Dalkii której ceny ustala Urząd Regulacji Energetyki a spółka je wprowadza w życie.
Ludzie przestańcie pisać bzdety jak nie wiecie o co chodzi! Dalkia rozkopała całe miasto kładąc rurociągi-dzisi aj za to trzeba zapłacić a spółka musi mieć jeszcze ZYSK!
Cytować
 
 
#34 Ornecianin 2013-02-24 18:22
Panie Burmistrzu w związku z wieloma niejasnościami dotyczącymi stawek i cen dostawy ciepła stosowanymi przez firmę Dalkia, która nie dotyczy już tylko samej
SM Drwęca ale również całego miasta, która jest obsługiwana przez tego samego dostawcę, zwracam się z apelem do Pana jako włodarza tego miasta , powołując się na Pana
wypowiedź z ostatniej sesji o wyznaczenie terminu i zorganizowania spotkania mieszkańców Ornety z przedstawiciela mi firmy Dalkia , Zarządu SM Drwęca i
Urzędu Miejskiego w Ornecie w celu ostatecznego wyjaśnienia nabrzmiałych wątpliwości.
Cytować
 
 
#33 nie spółdzielca 2013-02-24 17:54
Do RENI-przestań pisać "farmazony" - Zwróć się do Zarządu Dalki, który dyktuje takie i Prezesa Urzędu Energetyki, który te ceny zatwierdza. Co ma do tego zarząd spółdzielni?
Cytować
 
 
#32 Reni 2013-02-24 12:19
Zwracam się do Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Drwęca"o udzielenie odpowiedzi w sprawie dostaw , i sprzedaży ciepła wytworzonego przez Dalkia Lidzbark Warmiński . Z jakiego powodu dostawca ciepła "Dalkia" który zarządza kotłownią w Lidzbarku Warmińskim , kotłownią w Dobrym Mieście , oraz kotłownią w Ornecie , wprowadza tak duże zróżnicowane ceny ciepła dla takich samych grup odbiorców , gdzie SM."Drwęca" Orneta , otrzymuje cenę najwyższą , pomimo pełnej modernizacji kotłowni , rurociągu , oraz węzłów. Podaje przykłady cen : 1)Ciepło wytworzone w kotłowni Dobre Miasto kosztuje 27.80zł. za 1GJ. grupa odbiorców DM1. 2)Ciepło wytworzone w kotłowni Lidzbark Warmiński kosztuje 29.50zł. za 1GJ. grupa odbiorców LW2. 3)Ciepło wytworzone w kotłowni Orneta kosztuje aż 33.53zł za 1GJ.grupa odbiorców OR2. Jak widać różnica w cenie którą nadpłacamy wynosi od 4.03zł. do 5.73zł. za 1GJ. Dlaczego w tej sprawie nic nie zostało zrobione przez zarząd , gdzie jest Rada nadzorcza , która prowadzi nadzór i kontrolę . Czy zatwierdzone podwyżki przez URE są fikcją do gry , wprowadzając w błąd odbiorców ciepła , żeby manipulować podwyżkami na poczet zaliczek . Spółdzielnia Mieszkaniowa "Drwęca" jest przecież jednym z pierwszych większych odbiorców ciepła i ustalanie warunków jest dużo łatwiejsze poprzez długoterminową współpracą z dostawcą ciepła . Proszę Zarząd SM. o wyjaśnienie tej sprawy .
Cytować
 
 
#31 Inna realistka ! 2013-02-23 21:57
Ja ledwo koniec z końcem wiążę a tu mi ktoś chrzani że lepsze są nadpłaty.Spółdz ielnia to nie bank, ja nie widzę co się z moimi pieniędzmi dzieje.Jak bym miała ich za dużo to bym zainwestowała lub włożyła do banku na konto żeby procentowały.Ja k pani prezes zarabia 12 tys. to sobie może nadpłacać, bo nie wie co to jest bieda.Nie stać mnie już na wszystkie opłaty a inne wydatki szkoda gadać. Z tego co słyszę to naszej spółdzielni są najwyższe opłaty w porównaniu spółdzielni w innych miastach.Oszczę dzam jak mogę na ogrzewaniu, wodzie a tu coraz większe opłaty zwłaszcza ta ostatnia podwyżka kilka złotych na wodzie ciepłej kto to słyszał żeby takie wysokie były podwyżki i jeszcze mówią że będą następne. Niedługo nie będzie mnie stać na utrzymanie mieszkania. Tak być nie może.Coś tu jest nie tak. Dlatego mam pretensje do władz spółdzielni za zarządzanie.
Niech ktoś w końcu zajmie się sprawami ogrzewania żeby nie rosły tak ceny i tą DALKIĄ bo nas wszystkich biednych ludzi w Ornecie wykończy.
Cytować
 
 
#30 realistka 2013-02-23 18:35
do MARKA - spółdzielnia pobiera zaliczki. Więc pytam czy lepiej mieć nadpłatę czy niedopłatę? A musisz wiedzieć, że zaliczki są na Twoim koncie-zarząd spółdzielni nie może ich przeznaczyć na inne cele. P. Bohdanowicz zamieścił dowód, że od 1-maja 2012 Dalkia wprowadziła nowe ceny i ktoś tutaj powinien przeprosić, że zmiany cen nie było!
Cytować
 
 
#29 Marek 2013-02-22 17:03
Do pana W. Bogdanowicza . Samo pismo nie jest argumentem do podwyżki .Wszystkie zaliczki które płacimy na centralne ogrzewanie do SM są większe o około 50 gr. za 1 m2 , co daje nam przy średnim metrażu 50 m2 cenę 25 zł. miesięcznie i 300 zł. rocznie nadpłaty na jedno mieszkanie. Zastawiając się podwyżką z dnia 01.05.2012r. , pokazując powód jej wprowadzenia , jest nieprawdą , ponieważ zaliczki wpłacane nadal są wystarczające na pokrycie faktur dla dostawcy ciepła . Chciałem zapytać dlaczego podwyżka z dnia 01.05.2012r. nie została wprowadzona w maju , jak informowały pisma , lecz została przesunięta na styczeń 2013r , może było to taktycznym zagraniem przed Walnym Zgromadzeniem , żeby nie narazić się członkom SM. podwyżkami . Czytając pana odpowiedzi trudno się zorientować , o co chodzi . Dlatego proszę nie zastawiać się podwyżkami , wprowadzonymi przez dostawcę ciepła . Cofając się wstecz z podwyżkami , możemy się cofnąć od 01. maja 2012r. do 15 stycznia 2012r. lub 01. maja 2010r. , gdzie cena zaliczki za centralne ogrzewanie utrzymuje się na tym samym poziomie cen , a jednak nadpłaty występowały w większości budynków. Proszę przejrzeć na oczy , i nie udawać że pan nic nie wie .
Cytować
 

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - SESJE RADY MIASTA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2