IMIENINY: Tomasza Felicyty
niedziela, 07. 03. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

Motmajowka 201813 maja 2018 r. przy Sanktuarium Maryjnym w Krośnie k. Ornety odbyła się X Warmińska Motomajówka. Na jubileuszowy zlot przybyło kilkuset motocyklistów głównie z Warmii, Mazur i Powiśla. Można było także zauważyć wspaniałe motory z innych regionów Polski. Msza Święta w intencji motocyklistów oraz poświęcenie jednośladów jest dla moto-fanów symbolicznym rozpoczęciem nowego sezonu motorowego. Organizatorem X Warmińskiej Motomajówki był Klub Motocyklowy "DRAGER" z Ornety.

Inicjatorem motomajówek w Krośnie był zmarły trzy lata temu śp. ks. Andrzej Krużycki, także motocyklista oraz pierwszy kustosz i proboszcz Sanktuarium NMP w Krośnie. Wielkim pragnieniem ks. Andrzeja, które się spełniło była kontynuacja motomajówek i X Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklistów do Krosna k. Ornety jest tego dowodem.

Śp.ks.Andrzej krużycki kreatywnie włączał się w szereg działań życia społecznego lokalnej społeczności. Był pomysłodawcą, inicjatorem i realizatorem wielu wydarzeń, imprez, spotkań, koncertów, zlotów, wzbogacających kalendarz kulturalny gminy Orneta, promując tym samym Sanktuarium Maryjne w Krośnie, Ornetę oraz Warmię. Gościł wiele ekip filmowych, znanych reżyserów głośnych filmów w których często grał epizody aktorskie . Mimo chwil słabości które przeżywał, swoją osobowością  potrafił stworzyć wokół siebie i Sanktuarium  przyjazny iciepły klimat, którym zjednywał wielu wiernych, przyjaciół oraz motocyklistów. To dla tej atmosfery wielu motocyklistów przyjeżdżało do Krosna. Obecny nowy proboszcz parafii ks. Michał Rosengart kontynuuje dzieło odbudowy świątyni i ciężką pracą pozyskuje kolejne fundusze unijne na renowację Sanktuarium NMP w Krośnie.        

Jednym z pomysłów śp.ks. Andrzeja była zmiana barw flagi miasta Orneta. Obecne kolory wypełniające flagę to: biały, czarny, zielony. Barwy te nie mają historycznego uzasadnienia i potwierdzenia. Za każdym razem kiedy flagi zostają wywieszane z okazji różnych świąt czy urozystości nasuwają skojarzenia jakby "biedne małe miasteczko było w wiecznej żałobie".
Ks. Andrzej proponował zmianę barw na biało - czerwono - zielone. My pod tym pomysłem podpisujemy się i wnioskujemy do Burmistrza i Rady miejskiej w Ornecie o podjęcie odważnej, historycznej decyzji zmiany barw flagi Ornety na proponowane cieplejsze kolory. A co o tym pomyśle sądzą mieszkańcy Ornety? Zapraszamy do dyskusji i komentarzy na ten temat!!!

Parada motocyklistów podczas X Warmińskiej Motomajówki

 

Share

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2