IMIENINY: Katarzyny Boguslawa
środa, 22. 03. 2023
Ulti Clocks content

bip11

TV OrnetaDrodzy widzowie TV Orneta. Z pewnością zauważyliście, że w ostatnim czasie na stronie TV Orneta rzadko pojawiają się nowe artykuły i filmy. Jest powód tego stanu rzeczy , który chciałbym  wyjaśnić .

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

- Material filmowy z dyskusji na temat TV Orneta z sesji i komisji rady miejskiej w Ornecie.

Dariusz Butkiewicz, założyciel i redaktor TV Orneta. Telewizję w Ornecie próbowałem utworzyć już 25 lat temu , wówczas nie było jeszcze internetu. Telewizja miała funkcjonować z racji mojej pracy w MDK, na bazie telewizji kablowej w Ornecie. Pomoc w utworzeniu telewizji obiecała mi wówczas telewizja z Bartoszyc, która do dzisiaj prężnie działa. Złożyłem wniosek do Rady Miejskiej w Ornecie, były nadzieje ale ostatecznie ówczesny burmistrz i rada miejska nie przyznała środków na realizację tego pomysłu. Kiedy pojawił się internet, stworzyła się szansa utworzenia bez niczyjej zgody i niezależnej od nikogo telewizji internetowej. Osiem lat temu wykupiłem serwer i domenę www.tvorneta.pl i na bazie prywatnego sprzętu utworzyłem telewizję internetową w Ornecie. Moim celem było przekazywanie informacji i pokazywanie wydarzeń z życia naszej społeczności: przedszkoli, szkół, domu kultury, ośrodka sportu, parafii, stowarzyszeń, urzędu miejskiego,sołectw a wszystko po to, żeby żyło nam się po prostu ciekawiej w tej naszej małej miejscowości. Niestety filmowanie i montaż materiału filmowego jest bardzo pracochłonny, dlatego cieszyłem się gdy radni miejscy docenili walor promocyjny TV Orneta i przychylili się do złożonego wniosku o finansowanie filmowania ważnych wydarzeń w gminie Orneta w postaci zleceń. Wszystko na początku pięknie rozkręcało się, pojawiało się coraz więcej artykułów. Starałem się być z dala od polityki, relacjonować i nie komentować prezentowanych materiałów ale jako coraz bardziej znaczące medium, polityka sama ,,upominała się” o TV Orneta. Władze miasta promowały się przy okazji wydarzeń a przeciwnicy władzy zarzucali mi usuwanie komentarzy ( co było nieprawdą) i nazywali telewizją urzędową. Jedynym akcentem politycznym w TV Orneta były relacjonowane z mojej własnej inicjatywy sesje rady miejskiej i od bieżącego roku posiedzeń wspólnych komisji rady miejskiej. Władza nie lubi jak patrzy się jej na ręce. Decyzja o filmowaniu sesji była wówczas odważną decyzją, zaskoczyła władzę ornecką, która nie mając wyjścia zabezpieczyła się umową przed ewentualną manipulacją materiałem filmowym z sesji, która zobowiązywała mnie do prezentowania w stu procentach materiału sesji. Dopiero od bieżącego roku na mocy ustawy wszystkie gminy w Polsce mają obowiązek nagrywania i prezentowania publicznie sesji rady . Ornecianie dzięki mojej inicjatywie mogli je oglądać już od ośmiu lat !!!. Uczestnicząc przez wiele lat w sesjach rady miejskiej poznałem bliżej pracę samorządu. Jako świadomy obywatel zacząłem zadawać pytania i składać wnioski w różnych sprawach dotyczących naszej gminy i jej mieszkańców. To coraz bardziej nie podobało się orneckiej władzy. Rozpoczęcie filmowania wspólnych posiedzeń komisji rady miejskiej, zrealizowanie filmu o braku zewnętrznych inwestorów w strefie ekonomicznej w Ornecie oraz pojawienie się negatywnych komentarzy na stronie internetowej TV Orneta zdenerwowały ornecką władzę, która rozpoczęła działania przeciwko mojej osobie i stronie www.tvorneta.pl polegające na: zrezygnowaniu przez urząd miejski z usługi filmowania sesji rady miejskiej, czyli utratę dochodów dla TV Orneta, podjęcia przez burmistrza Ornety decyzji o skasowaniu wszystkich linków do filmów TV Orneta na oficjalnej stronie facebook Orneta, które promowały Ornetę. Motywacja tej decyzji była absurdalna o rzekomym prowadzeniu przeze mnie przedwczesnej kampanii wyborczej na co odpowiedziałem prośbą o podanie mnie do Państwowej Komisji Wyborczej w celu wyjaśnienia zarzutu. Przestałem również otrzymywać alarmowe sms-y ze straży pożarnej informujące o zdarzeniach. Wszystkie te działania miały na celu utrudnienie działalności TV Orneta i pomniejszenie jej roli w naszym mieście a także zmniejszenie odwiedzin przez mieszkańców strony www.tvorneta.pl . Po złożeniu w tym roku najniższej oferty i wygraniu przetargu na filmowanie ważnych wydarzeń w gminie Orneta, zaskoczony zostałem nową umową , zupełnie inną niż w poprzednich latach. Nowa umowa  wyzbywa mnie z wszelkich praw autorskich do nakręconego materiału i przenosząc je na Urząd Miejski przez co mimo, że filmuję wydarzenia nie mogę ich zamieścić na swojej stronie www.tvorneta.pl. a na stronie urzędu na której powinny być udostępnione, także tych filmów nie ma. Działania super promocyjne dla Ornety !!! . Popadając w „niełaskę” wielmożnie nam panującym, dyrektorzy jednostek budżetowych, chyba ze strachu, żeby nie narazić się przełożonej władzy przestali zapraszać i zlecać TV Orneta filmowania swoich wydarzeń. Przedstawione postępowanie dobitnie dowodzi, że nieważne było filmowanie, dokumentowanie i promowanie wydarzeń w Ornecie a liczyła się tylko polityka i wizerunek orneckiej władzy. Nie mogę zrozumieć tylko czego ta władza się boi ? komentarzy ?, przecież według przekazu burmistrza Orneta  to miasto rozwijające się, pełne sukcesów. Przez osiem lat działalności TV Orneta mogliście państwo w kraju i za granicą śledzić to co się działo się w naszym mieście. Przez ten czas zrealizowałem mnóstwo filmów promujących Ornetę. Jestem dumny, że wraz z żoną mogłem dla ornecian w kraju i za granicą sprawiać wiele radości pokazując życie naszego miasteczka. Film jest moją pasją. Poświęcałem społecznie wiele prywatnego czasu kosztem rodziny i przyjaciół. Czy ktoś to docenia ? W obecnej sytuacji przy braku wsparcia i przyjaznej atmosfery trudno mi jest utrzymać stronę w takim wymiarze jak poprzednio. Nie muszę wcale prowadzić tej strony a po atakach fanatyków burmistrza nie bardzo mi się już chce. Nieprzyjazne mnie osoby zapewne cieszą się z takiego obrotu sprawy ale zapewniam, że działalność TV Orneta nigdy nie była moim podstawowym źródłem utrzymania i radzę sobie dobrze. Szkoda mi tylko ludzi , którzy czerpali przyjemność z oglądania filmów na TV Orneta. Opisuję cała tą historię nie po to, aby ktoś się nade mną litował ale po to, aby pokazać obłudę orneckiej władzy a  sympatykom TV Orneta wyjaśnić dlaczego mniej filmów pojawia się na stronie.

- Film, który zdenerwowal ornecką wladzę:

UWAGA!!!  W tym miejscu był film  o orneckiej strefie ekonomicznej zrealizowany przez TV Orneta i zamieszczony na YouTube  ale po " czyjejś " interwencji film został zablokowany !

Komentarz zostawiam dla państwa.

 

 

Share

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2