IMIENINY: Gabriela Anastazji
sobota, 27. 02. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Plakat Protest328 października 2019 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbędzie się rozprawa w sprawie protestu wyborczego Dariusza Butkiewicza przeciwko wyborom uzupełniającym do Rady Miejskiej w Okręgu Nr 1 Ornecie, przeprowadzonym w dniu 22 września 2019 r.

 Podczas wyborów Dariusz Butkiewicz spośród trzech kandydatów otrzymał największą ilość głosów – 42. Komisja obwodowa podczas sprawdzania i liczenia głosów uznała dwa głosy za nieważne oddane na Dariusza Butkiewicza. Następstwem tej decyzji dwóch kandydatów Dariusz Butkiewicz i Stanisław Taraszkiewicz otrzymało taką samą ilość głosów po 40.

W związku z zaistniałą sytuacją komisja miejska przeprowadziła losowanie kandydatów na radnych w wyniku którego wylosowany został Stanisław Taraszkiewicz. Dariusz Butkiewicz złożył protest wyborczy przeciwko wyborom, gdyż jeden głos przesądzający o wyniku wyborów na korzyść Dariusza Butkiewicza został uznany za nieważny po tym jak już znalazł się w grupie głosów za poszczególnymi kandydatami a powinien być wcześniej odłożony przed podziałem na grupy. W stosunku co do ważności głosu były duże wątpliwości. Jedna z członkiń komisji zwróciła uwagę, że głos może być ważny gdyż według niej nastąpiło przecięcie linii w obrębie kratki. Kolejne trzy członkinie komisji obwodowej miały wątpliwości czy uznać głos za ważny czy nieważny. Po dłuższych oględzinach karty z głosem ostatecznie komisja uznała głos za nieważny a w protokole wyborczym nie uwzględniono zgłoszonych wątpliwości odnośnie kontrowersyjnego głosu.

W odpowiedzi na protest wyborczy Dariusza Butkiewicza wybrany na radnego drogą losowania Stanisław Taraszkiewicz wniósł do Sądu Okręgowego wniosek o oddalenie protestu w całości.

Mamy nadzieję, że w poniedziałek 28 października Sąd Okręgowy w Olsztynie dokona oględzin kart do głosowania z głosami nieważnymi. Pozwoli to zweryfikować ustalone wątpliwości co do prawidłowości działania komisji względem klasyfikacji głosów, a zarazem poddanie kontroli przez sąd podjętych w tej mierze rozstrzygnięć.

Share

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2