IMIENINY: Gabriela Anastazji
sobota, 27. 02. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Plakat Protest2Publikujemy postanowienie i uzasadnienie Sądu Okręgowego w Olsztynie – I Wydział Cywilny w sprawie protestu wyborczego Dariusza Butkiewicza przeciwko ważności wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Ornecie ( w okręgu nr 1) przeprowadzonych w dniu 22 września 2019 r.

 Zapoznając się z dokumentacją można będzie więcej dowiedzieć o szczegółach rozprawy w sprawie złożonego protestu wyborczego. Zaskakującym był fakt, że na samej rozprawie w Sądzie Okręgowym w Olsztynie dn. 28 października 2019 r. nieobecny był Stanisław Taraszkiewicz kandydat na radnego w wyborach, których dotyczył protest i wnoszący o oddalenie protestu w całości a jedynie pełnomocnik Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Honoraty Wójcik adwokat z Kancelarii Adwokackiej świadczącej usługi prawne Urzędowi Miejskiemu w Ornecie, który na samej rozprawie działając w imieniu Honoraty Wójcik Przewodniczącej MKW w Ornecie złożył pismo o pozostawienie protestu bez rozpoznania i oddalenie protestu w całości. Przypomnijmy że protest wyborczy dotyczył pracy Obwodowej Komisji Wyborczej a nie Miejskiej co zostało podkreślone w złożonym proteście, że do działań Miejskiej Komisji Wyborczej nie wnosi się żadnych zastrzeżeń.

Ta sprawa pokazuje jak ważna, zwłaszcza w skali mikro, jest praca obwodowych komisji wyborczych. To do komisji należy ocena ważności głosów. W niektórych przypadkach może to nie być proste, a członkinie i członkowie komisji mogą być poddani presji lub po prostu się mylić . Dla komitetów wyborczych to nauczka, że warto rekomendować do komisji osoby dające rękojmie tego, że bez wahania będą sygnalizowały swoje niepewności. Komitety mogą też delegować mężów zaufania, a organizacje społeczne – obserwatorów, z czego warto skorzystać.

Komentarz pozostawiamy Państwu.

postanowienie

postanowienie001

postanowienie002

postanowienie003

postanowienie004

postanowienie005

Share

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2