IMIENINY: Gabriela Anastazji
sobota, 27. 02. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Konflikt Wola LipeckaW Woli Lipeckiej, popegeerowskiej wsi położonej w gminie Orneta trwa konflikt mieszkańców w sprawie ustalenia miejsca pod teren sportowo-rekreacyjny. Sołtys i Rada Sołecka oraz część mieszkańców jako najlepsze miejsce wskazuje działkę nr 9/16 na początku wsi po lewej stronie szosy.Jest to największy teren idealnie nadający się do pełnienia funkcji rekreacyjno-sportowych mówią zwolennicy tego miejsca.. Działka ta jest wlasnością Krajowego Óśrodka Wspierania Rolnictwa (KOWR) i gmina Orneta musi wystąpić o przekazanie bezpłatne tej działki do KOWR-u, który deklaruje wydanie pozytywnej decyzji. Problem jednak tkwi w tym, że na części tej działki około dziesięciu rodzin od wielu lat użytkuje ogródki z altankami bez tytułu prawnego. Burmistrz Ornety nie chcąc działać na niekorzyść działkowiczów nie chce wskazać dla KOWR przejęcia przez gminę Orneta proponowanej działki przez Radę Sołecką proponuje inne mniejsze działki będące własnością gminy do wykorzystania na wspomniane cele np.działkę nr 457 na obrzeżach wsi  na dzień dzisiejszy zarośniętą i lekko bagnistą na co część mieszkańców wsi na czele z Radą Sołecką absolutnie nie chce się zgodzić.
Jest to idealny przykład jak zaniedbadnia urzędników czy to KOWR, gminy Orneta czy nadzoru budowlanego w egzekwowaniu prawa prowadzą do konfliktu i
skłócenia mieszkańców a winni za doprowadzenie do nieprawidłowości nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Ze szczególami dotyczącymi sprawy konfliktu w Woli Lipeckiej można zapoznać się w prezentowanych materialach filmowych w których toczyła się dyskusja na ten temat. 

 - Duskusja w sprawie konfliktu dn. 27.11.2019 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Ornecie

- Duskusja w sprawie konfliktu dn. 25.11.2019 r. podczas posiedzenia wspólnych Komisji Rady

- Duskusja w sprawie konfliktu dn. 25.09.2019 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Ornecie

Share

Komentarze  

 
#5 Xxx 2019-11-30 21:32
Najgorsze w tej całej sytuacji jest to że przeciwne takiej fajnej inicjatywie placu zabaw i całemu kompleksowi sportowemu który może być wizytówka wjazdowa tej wsi! tak jak widać w filmiku ze spotkania z jedną strona(są oni przeciwko placowi zabaw na pięknej wielkiej działce 1,7h wola podzielić wszystko i zrobić tu trochę tam trochę na końcu wsi, albo w ogóle nic nie robić bo podobno na wsi jest 9 dzieci! To moje pytanie brzmi po co tam świetlicowa!? Ja wiem ze dzieci i młodzieży zawsze było i jest dużo w tej wsi tylko nikt nie chodzi na świetlice bo taka świetlicowa to tragedia dzieci się jej boją i wstydzą a gdy tylko ktoś tam wejdzie to szybko robi zdjęcia żeby mieć potwierdzenie że działa) a i panie które są na filmiku ze spotkania z radą to panie które mają właśnie na działce KOWR te swoje śmieszne działki żałują działki dzieciom a ich zawody są i były związane z dziećmi i młodzieżą panie woźne w autobusach świetlicowe a nawet panie pedagog. Tych pan nie pozdrawiam. A pozdrawiam Panie które walczą o dobro dla całej WSI. Dodatkowo nie pozdrawiam "pana burmistrza" Ornety który dla 5 rodzin jest w stanie tam mataczyć i jeszcze obraża panie które chcą dobrze i mówią dobrze!
Cytować
 
 
#4 Ornecianka 2019-11-27 18:31
Z nagranego materiału widać że są to osoby starsze ktorym będzie wszystko przeszkadzać typowe mocherowe berety.Niech dadzą młodym się wykazać.A Pan Burmistrz chce umyć ręce i tyke ale mam nadzieję że KOWR wyciagnie odpowiednie konsekwencje co do samowolki i zapłacą odpowiednie pieniądze za nielegalne użytkowanie ziemi.
Cytować
 
 
#3 Mieszkaniec 2019-11-27 13:55
Oj mieszkam tu wiele lat i widzę co się dzieje.Pozdrawi am
Cytować
 
 
#2 Obserwator 2019-11-27 11:35
Pani pracująca w świetlicy wiejskiej nie jest przeciwna powstaniu placu rekreacyjno-spo rtowego w Woli Lipeckiej ale jest zwolenniczką usytuowania tego placu na działce wskazanej przez burmistrza.
Cytować
 
 
#1 Mieszkaniec 2019-11-27 10:20
Przykro się patrzy jak Pani pracująca w Świetlicy z dziećmi jest przeciwko Nim
Cytować
 

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2