IMIENINY: Katarzyny Boguslawa
środa, 22. 03. 2023
Ulti Clocks content

bip11

Sad Apelacyjny8 stycznia 2020 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku odrzucił złożone zażalenie od postanowienia Sądu Okręgowego w Olsztynie I Wydział Cywilny z dn. 28.10 2019 r. w sprawie protestu wyborczego Dariusza Butkiewicza przeciwko ważności wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Ornecie ( w okręgu nr 1) przeprowadzonych w dniu 22 września 2019 r. wniesione przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Honoratę Wójcik reprezentowaną przez adwokata z gdańskiej Kancelarii Adwokackiej obsługującej Urząd Miejski w Ornecie. Postanowienie Sądu Okręgowego w Olsztynie uprawomocniło się i dalsze czynności zgodne z decyzją sądu należą do Komisarza Wyborczego w Elblągu.

 Przypominamy, że Sąd Okręgowy w Olsztynie 28 października 2019 r. uwzględnił protest wyborczy z powodu o naruszenie przepisów dotyczących ustalania wyników głosowania przez Obwodową Komisję Wyborczą Nr.1 w Ornecie i stwierdził :

    • nieważność wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej  w okręgu wyborczym Nr.1 w Ornecie przeprowadzonych w dniu 22.09 2019.

    • wygaśnięcie mandatu Stanisława Taraszkiewicza do Rady Miejskiej w Ornecie.

    • zarządził przeprowadzenie ponownych czynności w wyborach uzupełniających, poczynając od czynności ustalenia liczby głosów ważnych i nieważnych oddanych w głosowaniu w dniu 22.09.2019 r. przez obwodową komisję wyborczą w nowym składzie (poddaną kontroli sądowej w trybie ewentualnych protestów wyborczych).

      Wiele osób zastanawiało się, dlaczego wnoszono o oddalenie protestu wyborczego, składano zażalenie na decyzję sądu, komu zależało na przeciąganiu procedury sądowej protestu wyborczego ?. Odpowiedź na te pytania dla wnikliwych obserwatorów toczącej się sprawy jest jasna. Na refleksje z pewnością przyjdzie czas.

Postanowienie Sadu Apelacyjnego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sad okregowy olsztyn zarzadzenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sad okregowy olsztyn postanowienie prawomocne

 

 

 

 

Share

Komentarze  

 
#1 Bogdan Wiszowaty 2020-02-13 15:39
Gratuluję! Wierzyć trzeba w to że Orneta doczeka się lepszych dni co zaowocuje rozwojem tego urokliwego miasta.
Pozdrawiam
Bogdan Wiszowaty
Cytować
 

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2