IMIENINY: Filipa Korduli
piątek, 22. 10. 2021
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

PWIK Orneta zatrudnienieDopiero w następstwie mojego artykułu -”Uwaga poszukujący pracy” w którym przedstawiłem informację o braku umieszczenia ogłoszenia oferty pracy w Spółce PWIK Orneta - w miejscu dostępnym dla każdego potencjalnego poszukującego pracy (ogłoszono na prywatnym koncie Facebook pracownika spółki!).już następnego dnia w poniedziałek 19 kwietnia w Centralnej Bazie Ofert Pracy ukazała się informacja o naborze na te stanowisko: monter sieci wodnych i kanalizacyjnych w PWiK Orneta.

Należy podkreślić, iż 100% udziału w spółce posiada Gmina Orneta. Transparentność zatrudniania powinna być uczciwa, dająca wszystkim poszukującym pracę równy dostęp, zwłaszcza w jednostkach budżetowych czy spółkach gminnych, które są utrzymywane z pieniędzy publicznych. Należy jednak zaznaczyć, że nabór a wybór to dwie różne sprawy. Niestety bardzo często o wyborze kandydata w naszej gminie decydują aspekty inne niż kwalifikacje. Niejednokrotnie przewijany był temat nazwisk „wybrańców”, zanim konkurs został rozstrzygnięty. Naszych samorządowców należy nauczyć uczciwości, między innymi w zatrudnianiu pracowników. Ale już samo jego publiczne umieszczenie, odgrywa ważną rolę, gdyż możemy chociaż kontrolować, jak „uczciwie” przebiega opisana rekrutacja.

Praca w życiu człowieka odgrywa istotną rolę. Przez nieprawidłowy sposób zatrudniania, wiele osób z kwalifikacjami straciło szansę na pozyskanie pracy, przez co ich drogi życiowe potoczyły się w zupełnie innym kierunku, nie zawsze korzystnym finansowo warunkującym byt całej rodziny, a Orneta straciła wykwalifikowanych pracowników. Można było by przytoczyć sporo przykładów skandalicznych nieprawidłowych zatrudnień nadających się do kontroli. Musimy o takich sytuacjach głośno mówić i je piętnować, aby zapobiegać podobnym praktykom w przyszłości.

WY drodzy mieszkańcy zasługujecie na prawdę i uczciwość- to z WASZYCH pieniędzy zatrudniani są urzędnicy, pracownicy jednostek budżetowych czy spółek gminnych i WY w wyborach powinniście to rozliczyć. Dlatego zwracam się do wszystkich, którzy zaobserwują nieprawidłowości w sposobie zatrudniania oraz  braku praworządności w naszej gminie o przesyłanie informacji na ten temat. Będę starał się je sprawdzać i publicznie o nich informować.

Radny Rady Miejskiej

Dariusz Butkiewicz

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

kom.693 109 654

PWIK Orneta zatrudnienie 01

Share

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz na TVORNETA.PL akceptujesz poniższy regulamin.
2. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
3. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii osób komentujących.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu TVORNETA.PL treści o charakterze reklamowym oraz komentarzy, które zawierają linki do prywatnych stron www.
4. Użytkownik ma prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
5. Użytkownik nie ma natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.
6. Opinie i uwagi do redakcji TVORNETA.PL należy kierować na adres e-mail przez zakładkę kontakt. Uwagi zamieszczane w komentarzach będą usuwane.
7. W przypadku stwierdzenia przez użytkownika portalu TVORNETA.PL treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etyczne oraz propagujących przemoc i łamanie prawa, osoba zainteresowana może zwrócić się do TVORNETA.PL z prośbą o usunięcie w/w treści.
8. Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO - WYDARZENIA

Reklama Krawcowa 01

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2