AktualnościSamorząd

Co dalej ze starówką w Ornecie?

Zwyczajem jest, że na koniec kadencji władza prezentuje swoje osiągnięcia. Mają one istotne znaczenie, ponieważ stają się „mandatem zaufania” przed kolejnymi wyborami. Warto w tym kontekście zastanowić się i porównać działania burmistrza Ornety, śp. Andrzeja Ołtuszewskiego, w latach 2006-2010.

Zachęcam do zapoznania się z dokumentem pod linkiem: https://docplayer.pl/24501719-Burmistrz-ornety-andrzej-oltuszewski.html

Przeglądając prezentację, szczególną uwagę zwraca renowacja naszej pięknej starówki z pozyskanych funduszy unijnych w ramach projektu ,,Ornecka Starówka-zintegrowany projekt rewitalizacji społeczno-urbanistycznej historycznego Centrum Ornety”. Niestety były to ostatnie remonty zabytkowych kamienic w Ornecie.

Obecny burmistrz przez trzy kadencje swojego urzędowania nie potrafił pozyskać żadnych środków finansowych z zewnątrz i przy udziale wspólnot mieszkaniowych wyremontować kolejne stare kamieniczki w centrum naszego miasta.

Zdecydujcie zatem przy urnach, czy chcecie, aby nasze miasto stało się perłą Warmii, dzięki skutecznej i przedsiębiorczej władzy, którą wybierzecie. Patrząc na niszczejącą starówkę ornecką, zastanówcie się, co zrobili dla niej obecni włodarze przez ponad 13 lat swoich rządów. Czas na prawdziwą zmianę!

Radny Rady Miejskiej

Dariusz Butkiewicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!